NA PREDAJ ZABEHNUTÁ REŠTAURÁCIA SALAŠ OSTRAŽICA V NIŽNEJ NA ORAVE

Nižná, Slovensko
 • Property ID: 1243
 • Date added: 03/02/20
 • Area: 694 m²
 • Year built: 1966
 • Kraj: Žilinský kraj
 • Okres: Tvrdošín
 • Obec: Nižná
 • Kategória: Hotely a reštaurácie
 • Stav objektu: Kompletná rekonštrukcia
 • Podlahová plocha: 300
 • Plocha pozemku: 694
 • Terasa: áno
 • Druh parkovania: vyhradené parkovanie

Description

OKAreal v zastúpení majiteľa ponúka na predaj zabehnutú reštauráciu Salaš Ostražica v ľudovom štýle s 50 ročnou tradíciou a s ubytovaním v podkroví v Nižnej na Orave.

Objekt je o veľkosti cca 330 m2 sa nachádza na pozemku o rozlohe 694 m2.
Reštaurácia pozostáva :
z veľkej terasy s kapacitou do 90 hostí, s ihriskom pre deti a altánkom na opekačku s pekným výhľadom na lúky a kopec Ostražica.
z jedálne s kapacitou 54 hostí, el. krbom a plátnom s projektorom pre spoločenské a športové akcie.
z baru s výčapným pultom a profesionálnym dvoj-pákovým kávomatom s kapacitou sedenia 10 hostí.
s kuchyne, ktorá je veľká, svetlá s dvomi veľkými oknami, vo väčšine vybavená nereznom a s kompletným skladovým a zamestnaneckým zázemím.

Objekt je dvojpodlažný. Na prízemí sa nachádza vstup cez zádverie, bar, jedáleň, kuchyňa, sociálne zariadenia, sklady a kotolňa. V podkroví je dvojizbový apartmán s vlastnou kuchyňou, kúpeľňou a dve samostatné izby s vlastným sociálnym zariadením. Zvyšný priestor pod strechou je možné spojiť so spodnou reštauračnou časťou a tak zväčšiť vnútornú kapacitu, alebo ho zariadiť ako ubytovacie priestory a tak získať niekoľko dodatočných izieb pre turistov.

Pôvodná budova bola postavená v r.1966, odvtedy sa nehnuteľnosť počas rokov stále zveľaďuje a je v dobrom technickom stave.
V roku 1995 bola obnovená celá strecha na objekte.
V roku 2008 bola urobená omietka s izoláciou na obytnej časti nehnuteľnosti.
V roku 2012 bola urobená terasa s novými kapacitami pre 90 hostí.
V roku 2015 bola urobená nová vzduchotechnika v kuchyni, šatňa pre zamestnancov, sklad pre inventár a miestnosť s automatickou práčkou.
V roku 2016 boli urobené 2 izby na ubytovanie a jeden dvojizbový byt o rozlohe 45 m².
Nehnuteľnosť je bez ťarchy.

Strecha je sedlová s krytinou z poplastovaného pozinkovaného plechu. Objekt je založený na betónových pásových základoch s vodorovnou izoláciou proti zemnej vlhkosti. Zvislé nosné konštrukcie sú z časti drevené zrubové a z časti z plynosilikátových tvárnic. Strop v jedálni je drevený s viditeľnými trámami, v prístavbe monolitický železobetónový. Fasáda na murovaných častiach je hladká vápenná, na zrubovej časti je drevený obklad s impregnáciou. Vnútorné omietky sú vápenné hladké, v jedálni je drevený obklad. Dvere sú drevené do oceľových zárubní. Elektrika svetelná a motorická. Na podlahe je keramická dlažba, v obytných miestnostiach sú laminátové podlahy. Žľaby, zvody a klampiarske konštrukcie sú z pozinkovaného plechu. Okná sú drevené dvojité s kovovými mrežami. Vykurovanie je oceľovými radiátormi a kotlom na pevné palivo. V jedálni je inštalovaný navyše elektrický kozub. Ohrev vody je ústredným kotlom s elektrickým dohrevom, vodovodné batérie sú pákové nerezové. Rozvody vody a kanalizácie sú z plastového potrubia. V kuchyni je rozvod propán-butánu a odsávač pár. Stavba má vlastný bleskozvod, prípojku vody, elektriny, vysoko rýchly internet a žumpu. Celá nehnuteľnosť je zabezpečená kamerovým systémom a alarmom.

Objekt sa nachádza na hlavnej trase smerom na Poľsko, v lone oravskej prírody a v blízkosti lyžiarskych stredísk Roháče, Racibor a Kubínska Hoľa, neďaleko Oravskej priehrady. Ponúka možnosť bývania a zároveň podnikateľskej činnosti v jednej nehnuteľnosti.

Bližšie informácie Vám radi poskytneme v našej realitnej kancelárií.

Cena za nehnuteľnosť je  250.000 € vrátane všetkých poplatkov (overenie listín,kataster) spojených s prevodom nehnuteľnosti a vypracovanie kúpnych zmluvy a návrhu na vklad vypracovaných advokátskou kanceláriou.Vieme Vám zabezpečiť aj financovanie pomocou hypotekárneho úveru, stavebné povolenie, kolaudačné rozhodnutie, realizáciu stavieb z dreva ( krovy, strechy, rekonštrukcie striech, drevodomy, pergoly, altánky, terasy, rôzne drevené konštrukcie) podľa požiadaviek klienta.

Ak vás táto ponuka zaujala, rada Vás prevediem obhliadkou 🙂

Text, fotografie a videá sú majetkom realitnej kancelárie OKAreal. Za ich nepovolené šírenie, kopírovanie, upravovanie a vyhradzujeme právo na finančné odškodnenie.

250
This style property is located in is currently and has been listed on OKAreal - Váš šťastný domov.... This property is listed at 250 000 €. It has bedrooms, bathrooms, and is 694 m². The property was built in 1966 year.